Biblioteka szkolna zaprasza :)

Drodzy Czytelnicy! Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nas w nowym roku szkolnym 2021/22. Mamy nadzieję, że po wakacjach, wypoczęci i stęsknieni za szkołą, odwiedzicie również bibliotekę, gdzie czekają na Was nie tylko lektury, ale również inne ciekawe książki. Nasza biblioteka obecnie pracuje w nowym programie MOL NET +, który umożliwia czytelnikom obserwację swojego konta, rezerwowanie książek, a także prolongatę (czyli samodzielne przedłużenie sobie terminu zwrotu książki - 2 razy) oraz kontakt z nami. Należy aktywować link przesłany z biblioteki szkolnej, a następnie nacisnąć OPAC i zalogować się hasłem do szkolnego konta UONET+. Gotowe. W przypadku problemu z logowaniem prosimy o kontakt z biblioteką szkolną.

Piszemy o przeczytanych książkach

Dziś publikujemy pierwsze i mamy nadzieję nieostatnie, Wasze uwagi dotyczące przeczytanych książek z naszej biblioteki. Na pierwszy ogień poszedł Remigiusza Mroza "Behawiorysta": „Kto czyta książki – żyje podwójnie” (Umberto Eco) jest to mądra, a zarazem głęboka sentencja słynnego pisarza. W dzisiejszych czasach książki są bardzo powszechnym i ogólnodostępnym towarem, gdzie się nie obejrzymy widzimy stoiska wypełnione po brzegi najrozmaitszymi tytułami. Niestety z przykrością muszę przyznać, że nie wszystkie są godne polecenia. „Behawiorysta” Remigiusza Mroza jest to jedna z wielu książek znajdująca się w naszej szkolnej bibliotece, która mnie osobiście nie przypadła do gustu. Opowiada ona o Gerardzie Englingu, byłym prokuratorze, specjaliście od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Pomaga on policji w schwytaniu niebezpiecznego mordercy. Dzieło Mroza nie należy do najłatwiejszych pozycji, takich w sam raz do poczytania na długie zimowe wieczory l

Pomocny Cytat 2019/2020

Drodzy Czytelnicy! Od 1 października 2019 r. rusza nasza zabawa w odgadywanie cytatu zamieszczonego w Librusie oraz na kartce na drzwiach biblioteki. Cytaty pochodzą z książek beletrystycznych znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki. Za poprawne podanie nazwiska i imienia autora oraz tytułu książki, z której pochodził cytat, można otrzymać punkty z zachowania. Zapraszamy!

Biblioteka szkolna zaprasza do współpracy:)

DRODZY CZYTELNICY! Wszystkich zainteresowanych pisaniem recenzji z książek zapraszamy do współpracy. Najciekawsze prace zamieścimy na stronie biblioteki oraz nagrodzimy punktami ze sprawowania. Mamy w swoich zasobach wiele interesujących wydawnictw, które czekają na odkrycie przez ciebie, DROGI CZYTELNIKU! Zanurz się w nasz katalog i odkryj tę jedyną, czekającą TYLKO na CIEBIE książkę! Przeczytaj i napisz! ****************ZAPRASZAMY**********************

Dyżury w bibliotece szkolnej w ferie zimowe

Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek na ferie zimowe oraz informuje, że zorganizowane będą dwa dyżury w czasie ich trwania, aby można było wymienić książki: * 14 lutego 2018 (środa) w godz. 10.00 - 12.00 * 21 lutego 2018 (środa) w godz. 10.00 - 12.00. Życzymy udanych ferii i ciekawych lektur.

Nowy rok szkolny!

Witajcie Drodzy Czytelnicy w nowym roku szkolnym! Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej codziennie od 8.00 do 15.00. W tym roku nasz księgozbiór wzbogaci się niebawem o wiele ciekawych książek. Zapraszamy do wypożyczania i czytania. Przypominamy również o konkursie "Pomocny cytat", który także w tym roku będzie Wam pomagał w szkolnych zmaganiach:) Serdecznie zapraszamy.

Najlepszym czytelnik

Najlepszym czytelnikiem w roku szkolnym 2016/17 została Aleksandra Piasta i otrzymała w nagrodę książkę, którą wręczyła jej Pani Dyrektor podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy!

WAKACJE!

Kochani Czytelnicy! Wypoczywajcie szczęśliwie i po powrocie z wakacji zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki, bo czeka na Was w nowym roku szkolnym wiele ciekawych książek do przeczytania!!! Jakie? To niespodzianka. Zapraszamy we wrześniu! Nauczyciele bibliotekarze

Zwrot książek

Drodzy Czytelnicy, zbliża się koniec roku szkolnego, prosimy więc o zwrot do biblioteki wypożyczonych książek do 19 czerwca 2017 r.

POBIJAMY REKORD CZYTANIA!!!

PRZYŁĄCZ SIĘ !!!! PRZYŁĄCZ SIĘ!!!! PRZYŁĄCZ SIĘ !!!! Pobijamy rekord czytania w jednym momencie ! W zeszłym roku w polskich szkołach czytało 432 608 uczniów. 1 czerwca o 10.45 uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać - każdy to, na co ma ochotę. Przynieś ze sobą książkę lub wypożycz z biblioteki i spotkajmy się w hali sportowej naszej szkoły. Pokaż, że czytanie jest ważne dla Ciebie! Pokaż, że uczniowie Śniadka to czytelnicy. Zapraszamy!!!!

Wesołych Świąt!

Kochani Czytelnicy! Biblioteka szkolna życzy Wam zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Dobrego wypoczynku, mokrego dyngusa i odnowionych sił po powrocie do szkoły.

Pomocny Cytat

Drodzy Czytelnicy, nasz czytelniczy konkurs trwa. Również w tym semestrze można zdobyć dodatkowe "niepytanie" z dowolnego przedmiotu, ale trzeba odgadnąć autora i tytuł książki na podstawie zaprezentowanego przez nas fragmentu prozy. Cytat jest publikowany co piątek w Librusie oraz wywieszany na drzwiach biblioteki szkolnej po 8.00 . Zapraszamy do udziału w naszej akcji. Czytaj nasze książki i odgaduj cytaty, ponieważ wybrane dzieła pochodzą z naszej biblioteki.

POMOCNY CYTAT - KONKURS

Drodzy Uczniowie:) W październiku rozpoczynamy w naszej szkole nowy konkurs – zabawę: „Pomocny cytat” Co tydzień, w każdy piątek na stronie internetowej i drzwiach biblioteki zamieszczony zostanie fragment powieści. Pierwsza osoba, która zgłosi się do biblioteki i poda prawidłowy tytuł oraz autora książki, z której zaczerpnięty został cytowany fragment, otrzyma kupon upoważniający do jednorazowego w semestrze, dodatkowego nieprzygotowania z dowolnie wybranego przedmiotu. Ciekawej lektury i udanej zabawy. Zapraszamy!!!

Po wakacjach

Bardzo serdecznie witamy Was drodzy Czytelnicy! Zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru, który dostępny jest codziennie w godz. od 8.00 do 15.00. Możecie również na przerwach odpocząć w naszej małej czytelni:) Książki gotowe już czekają na Was. Zapraszamy:)

Książki naszych marzeń

Rusza druga edycja konkursu dla szkół „Książki naszych marzeń”! Logo drugiej edycji konkursu dla szkół książki naszych marzeń Zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Do wygrania książki, o których marzą uczniowie. „Nakręćmy się na czytanie!” – tym hasłem już po raz drugi zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Książki naszych marzeń”. W ubiegłym roku zgłosiło się blisko 1200 szkół! Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej! Na zgłoszenia czekamy do 14 października. Co musi zrobić szkoła, by wygrać? Stworzyć wraz z uczniami listę książek, o przeczytaniu których marzą. Nagrać krótki film (do 60 sekund), w którym przekona nas, że to właśnie ona powinna dostać te książki. Wejść na stronę men.gov.pl/knmzgloszenie i wysłać nam swój film. Przy ocenie nadesłanych filmów, komisja konkursowa weźmie pod uwagę m.in. stopień zaangażowania społeczności szkolnej w realizację nagrania, pomysłowość uczniów oraz oryginalność wykonania. Szkoły – zwyc

WESOŁYCH ŚWIĄT

DRODZY CZYTELNICY! Życzymy Wam radosnych Świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Dobrze wypoczywajcie, a po feriach zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Koniec roku szkolnego!

Drodzy Czytelnicy! Życzymy Wam udanych i pięknych wakacji z mnóstwem radosnych przygód i wspomnień. Wracajcie do szkoły wypoczęci z nowymi siłami. Oczywiście nie zapomnijcie w wakacje o książkach!

Rok Żołnierzy Tułaczy

Drodzy Uczniowie, zapraszamy do zapoznawania się z biogramami umieszczonymi w gablotach przy bibliotece szkolnej w ramach ogólnopolskiego projektu "2014 Rok Żołnierzy Tułaczy".

Nowa strona:)

Biblioteka szkolna ma nową stronę internetową. Dziękujemy Dawidowi Pierzakowi, że tak pięknie nam ją zmodernizował. Można korzystać z naszego katalogu on-line, który zawiera wszystkie nasze zbiory. Jest to szczególnie ważne dla maturzystów. Zapraszamy do odwiedzania nas on-line i w realu:-)

Witajcie Drodzy Czytelnicy!

Biblioteka szkolna wita Was serdecznie po wakacjach. Mamy nadzieję, że dobrze wypoczęliście i z wielkim zapałem rzucicie się w wir nauki. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Szczegóły dotyczące godzin otwarcia i regulaminy znajdziecie na stronie biblioteki szkolnej. Życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!

Biblioteka szkolna

DRODZY CZYTELNICY! Wszystkich zainteresowanych pisaniem recenzji z książek zapraszamy do współpracy. Najciekawsze prace zamieścimy na stronie biblioteki. Mamy w swoich zasobach wiele interesujących wydawnictw, które czekają na odkrycie przez ciebie, DROGI CZYTELNIKU! Zanurz się w nasz katalog i odkryj tę jedyną, czekającą TYLKO na CIEBIE książkę! Przeczytaj i napisz! ****************ZAPRASZAMY**********************