Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

Drodzy Uczniowie, podczas korzystania z biblioteki szkolnej prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego: * wchodzimy pojedynczo, * obowiązkowo zasłaniamy maseczką nos i usta, * po wejściu dezynfekujemy ręce, * zwracane książki należy włożyć do pudełka z napisem "kwarantanna ", *przy wypożyczaniu okazujemy legitymację szkolną. Przy stanowisku komputerowym mogą przebywać tylko dwie osoby z zachowaniem odstępu. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad dla wspólnego dobra. Dziękujemy !

Pomocny cytat

W tym semestrze zwycięzcami w naszym szkolnym konkursie czytelniczym "Pomocny cytat" zostali: 1. Wojciech Kopyciński. 2. Julia Olszewska. 3. Anna Kwapisz. 4.Olga Zamojska. 5. Piotr Litwin. 6. Alicja Wojciechowska. 7. Weronika Łazarczyk. 8. Jan Siwoń. 9. Milena Krzepkowska. 10. Maria Musik. 11. Adrianna Żak. 12. Emilia Pytko. 13. Aleksandra Piotrowska. 14. Agata Liwińska. Gratulujemy i zapraszamy do zabawy w następnym semestrze.

Koło filmowe

Wszystkich miłośników filmu zapraszam po feriach zimowych na zajęcia koła filmowego do biblioteki szkolnej w czwartek po 14.30. Jest tak dużo filmów do obejrzenia i porozmawiania o nich. Zapraszam. Maria Kozieł

Pomocny cytat:)

Drodzy Uczniowie:) W październiku rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy konkurs – zabawę: „Pomocny cytat”. Co tydzień, w każdy piątek, na stronie internetowej i drzwiach biblioteki zamieszczany jest fragment powieści. Pierwsza osoba, która zgłosi się do biblioteki i poda prawidłowy tytuł oraz autora książki, z której zaczerpnięty został cytowany fragment, otrzymuje kupon upoważniający do jednorazowego w semestrze dodatkowego nieprzygotowania z dowolnie wybranego przedmiotu. Oto lista szczęśliwców, którzy już wygrali w naszej zabawie: 1. Julia Pałka. 2. Piotr Łakomiec. 3. Dawid Janus. 4. Zuzanna Gąsior. 5. Mariola Wychowaniec. 6. Aleksandra Kujawa. 7. Aleksandra Zielińska. 8. Kinga Garbacz. Gratulujemy i zapraszamy!!!

PROSIMY O ZWROT KSIĄŻEK

Drodzy Maturzyści! Prosimy o zwrot wypożyczonych książek i innych materiałów do biblioteki szkolnej do 22 kwietnia 2016 roku oraz wyjaśnienie wszelkich zaległości. Podpisanie obiegówki uniemożliwia wypożyczenie książek z naszej biblioteki.

Zapraszamy!

Drodzy Czytelnicy zapraszamy już do wypożyczania książek. Biblioteka szkolna czynna jest codziennie od 8.00 do 15.00. Mamy nadzieję, że stęskniliście się za nami przez ten miesiąc. Zapraszamy:)

SKONTRUM

Uwaga czytelnicy! W dniach od 15 października do końca listopada 2015 r. biblioteka szkolna będzie nieczynna w związku z przeprowadzeniem spisu inwentarza z natury. Zapraszamy serdecznie po przerwie.

Biblioteka szkolna

Zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej do korzystania z naszych zbiorów oraz stanowisk komputerowych w czytelni. Biblioteka szkolna czynna jest codziennie od 8.00 do 15.00.

Książki naszych marzeń - konkurs filmowy

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie popularyzującym ideę czytelnictwa książek pod hasłem "Książki naszych marzeń". Uczniowie sporządzają listę wymarzonych książek i przygotowują o tym krótki film (do 2 min), a następnie wysyłają do MEN na adres ksiazkimarzen@men.gov.pl. Szczegółowe informacje na stronie men.gov.pl, strona konkursu na Facebooku oraz w bibliotece szkolnej. Nie czekajmy. "Nakręćmy się na czytanie!" Nasza biblioteka może wzbogacić się o 50 wymarzonych książek.

Wolne lektury

Drodzy Czytelnicy zachęcamy do korzystania z serwisów internetowych zawierających książki dostępne on-line, np. http://wolnelektury.pl/. Pamiętajcie też o naszej bibliotece szkolnej.

Koło filmowe

Jak co roku zapraszam do uczestnictwa w kole filmowym. Spotkanie organizacyjne w czwartek po 14 lub proszę się zgłaszać do biblioteki szkolnej do pani Marii.

Witamy po wakacjach!

Zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej do korzystania z naszych zbiorów oraz stanowisk komputerowych w czytelni. Biblioteka szkolna czynna jest codziennie od 8.00 do 15.00.

Najlepszy czytelnik

Najlepszym czytelnikiem w roku szkolnym 2013/2014 została Anna Kościuszko z kl. I g. Jak co roku najlepszy czytelnik otrzymuje nagrodę książkową. Gratulujemy!

Historia w filmie

IPN Delegatura w Kielcach oraz WDK w Kielcach zapraszają na kielecki przegląd polskich filmów fabularnych pt. HISTORIA W FILMIE, opowiadających o najnowszej historii Polski. Pierwsze spotkanie 20 marca 2014 r. Na wszystkie projekcje, które odbywać się będą w kinie Fenomen (WDK), wstęp jest wolny. Seanse rozpoczynają się o stałej porze -19.00 i są zawsze we czwartek. Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina Fenomen lub w Delegaturze IPN w Kielcach (aleja Na Stadion 1).

Filmoteka Szkolna

Drodzy uczniowie na stronie www.filmotekaszkolna.pl znajdziecie interesujące konkursy i projekty filmowe, w których możecie brać udział. Jeśli chcecie świadomie uczestniczyć w świecie kreowanym przez media, to ta strona jest dla ciebie. Nauczycie się krytycznego i twórczego odbioru przekazów medialnych.

Koło filmowe

W tym roku szkolnym spotkania koła filmowego odbywają się co dwa tygodnie w czwartki o godz. 14 w bibliotece szkolnej. Zapraszam wszystkich pasjonatów filmu. Maria Kozieł

Koło filmowe

Już 26 września 2013 r. wszystkich zainteresowanych filmem zapraszam na spotkania w bibliotece szkolnej we czwartek o 14.30. Będziemy oglądać ciekawe filmy, dyskutować o nich, pogłębiać wiedzę filmową. Przyjdź. Zobacz. Zostań świadomym kinomaniakiem. ZAPRASZAM. Maria Kozieł